Klienci lubią prezenty!

klienci_lubia_prezenty!.jpg

Wiele firm zastanawia się jak zachęcić klientów do kupowania w naszym sklepie. Niektóre z tego powodu organizują konkursy, inne wspierają działalność charytatywną, a jeszcze inne przedsiębiorstwa obniżają w znaczący sposób ceny. Nie zawsze jednak tego typu kampanie odnoszą sukces.

W przypadku konkursów, wielu klientów podejrzewa nadużycia lub nie wierzy w łatwą wygraną. Z kolei działalność charytatywna bywa odbierana jako zbyt pokazowa, a przekazywane przez nas kwoty bądź prezenty będą uznawane często jako zbyt skromne. Obniżka cen z kolei przyciąga głównie osoby poszukujące okazji, a nie stałych klientów.

W takiej sytuacji warto wykorzystać gadżety reklamowe. Ich zaletą jest nie tylko niski koszt, ale także promocja firmy wśród obdarowanych osób. Kogo warto w ten sposób nagradzać? Przede wszystkim zadbać powinniśmy o nowych klientów, a także o osoby, które regularnie dokonują u nas zakupy.

Dobrym pomysłem jest wprowadzenie także systemu punktowego, który będzie zachęcał do dokonywania u nas zakupów. Im więcej pieniędzy dana osoba wyda w naszym sklepie, tym atrakcyjniejsze gadżety będzie mogła odebrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *